fbpx

Boyun Yüz Germe Ameliyatı

Lifting nedir?

Yaşlanmaya bağlı olarak yıllar içinde çöken ve sarkan yüz ve boyun dokularının toparlanması ve yukarıya çekilmesi amacıyla yapılan bir germe operasyonu olan lifting, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir.Ameliyatın esas gayesi yüzü daha genç bir görüntüye kavuşturmaktır, yüzün şeklini değiştirmek değil. Bir lifting operasyonu genellikle, altta yatan dokuların sıkılaştırılması ile fazla yüz derisinin çıkarılmasını hedefler. Bir çeşit restorasyon olup, hastanın yüzünde ve boynunda cildin yeniden sarılmasını içerir.

Lifting/ Yüz-Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lifting ameliyatlarında, alttaki dokular gerilerek yukarıya çekilir ve yüz derisi bu yukarıya çekilmiş dokuların üzerine oturtulur. Doğal bir görüntü, başarılı bir sonuç elde edilir. Diğer estetik ameliyatlarla kombine edilmeye uygundur. Göz kapağı estetiği, yağ enjeksiyonu gibi gençleştirme ameliyatlarıyla birlikte aynı anda yapılabilmektedir. Bu kombinasyonlarla çok daha etkileyici neticeler elde edilmektedir.

Lifting ile birlikte, çene altındaki yağ fazlalıklarının da liposuction (yağ emme) yöntemiyle alınması mümkündür.

Yüz-Boyun germe ameliyatı, yaşlanma belirtilerinin görülmeye başlandığı kırk-kırk beş yaşlarından itibaren yapılabilir. Botoks enjeksiyonu, peeling, lazer uygulamaları ile desteklenmeye müsaittir. Yaraların iyileşmesini düzenlemek ve daha parlak, kalıcı sonuçlar elde etmek için yüz-boyun germe ameliyatı olacak bir kişi, operasyondan iki ay önce, sigarayı bırakmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
UMT Health Travel
UMT Health Travel
Hi.
How can we help you?
Translate »