fbpx

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatının Amacı Nedir? 

Meme dikleştirme ameliyatı, çeşitli sebeplerle meme dokusunun hacminde gözlenen olumsuz değişimlerle ve buna bağlı sarkmalarla mücadele etmek amacıyla gerçekleştirilir. Doğum, emzirme ya da hızlı kilo kayıpları gibi durumlar sonrasında düşünülen ve birçok kadın tarafından da tercih edilen bir ameliyat türüdür. Meme dikleştirme ameliyatlarının en belirgin amacı memeyi sarkmalardan önceki, doğal haline kavuşturabilmektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Meme dikleştirme operasyonlarında, meme dokusunun, kendini çevreleyen deriye adapte edilmesi söz konusudur. Bu kapsamda, meme yukarı kaldırılarak, meme ucunun, sarkmadan önceki pozisyona taşınması sağlanır.

Sarkmanın derecesi ve kullanılan cerrahi teknik, meme dikleştirme ameliyatından sonra görülen yara izinin şiddeti ve seyri üzerinde belirleyici rol oynar.

İzler genellikle altı ay ile bir yılın sonunda, beyazlaşarak dikkat çekmemeye başlar.

Meme dikleştirme ameliyatı da genel anestezi altında gerçekleşen ve yaklaşık iki saat sürebilen bir tıbbi operasyondur. Genel uygulama, bir gece hastanede yatış şeklindedir.

Meme estetiği açısından daha güçlü, başarılı bir sonuç elde etmek amacıyla, meme dikleştirme ameliyatları sırasında meme protezi de konulabilmektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
UMT Health Travel
UMT Health Travel
Hi.
How can we help you?
Translate »