fbpx

Meme Büyütme

Meme Estetiği ve Meme Büyütme Ameliyatı 

Meme estetiğinde en çok rağbet gören uygulama meme büyütmedir. Popüler bir operasyon olarak öne çıkan meme büyütme ameliyatlarında uzun yıllardan beri kullanılan ve güvenilirliğini ıspatlamış olan yöntem meme protezidir.

Meme protezleri ikiye ayrılır.

  • Serum fizyolojik ile dolu olanlar
  • Silikon protezler

Bunlardan, meme dokusuna en yakın yumuşaklığı sunan silikon protezlerdir. Silikon protez yöntemiyle meme büyütme yönteminde, yuvarlak ya da anatomik (damla şeklinde) protezler kullanılarak estetik açıdan çok yüksek, başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Silikon protezlerin yüzeyleri düz ya da pürüzlü olabilir. Protezin tipi, şekli, büyüklüğü konusunda karar verilirken hastalar, operasyonu yapacak olan plastik cerrahlar tarafından yönlendirilmektedir.

Meme büyütme ameliyatlarında, protezlerin yerleştirilebileceği iki yer vardır:

  • Meme dokusunun arkası.
  • Meme dokusunun arkasındaki kasın altı.

Protezler yerleştirilirken ya meme altından ya meme ucundan ya da koltuk altından çalışılır.

Meme büyütme ameliyatları duruma göre meme dikleştirme ameliyatları ile kombine olarak da yapılabilmektedir. Hamilelik ve emzirme nedeniyle sarkmış veya küçülmüş memeleri olan kadınlar bu şekildeki kombine ameliyatları tercih edebilirler.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen, bir saatlik bir operasyondur. Genel uygulama, bir gece hastanede yatış şeklindedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
UMT Health Travel
UMT Health Travel
Hi.
How can we help you?
Translate »