fbpx

Meme Küçültme

Meme Küçültme Operasyonu: Meme Hipertrofisi 

Meme küçültme yani meme hipertrofisi, memelerin, kişinin vücut yapısına göre ideal büyüklüğün üzerinde olması halinde başvurulan bir meme estetiği operasyonudur. Büyüklük, genellikle sarkma ve iki meme arasındaki asimetri ile birlikte gözlenir.

Memelerin büyüklüğü ile bağlantılı olarak hissedilen ağırlık;

  • Boyun, sırt ve omuzlarda ağrı
  • Giyinmede zorluk
  • Spor etkinliklerinde güçlük çekmek
  • Psikolojik olarak kendini kötü hissetme

gibi olumsuz etkileri de beraberinde getirebilir.

Meme küçültme ameliyatının amacı; meme hacmini küçültmek, sarkmaları giderip memeleri dikleştirmek ve iki meme arasında bir asimetri söz konusuysa, bu bozukluğu da gidermektir.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme operasyonlarında, fazla olduğu düşünülen meme dokusu her iki taraftanda   çıkartılarak, meme büyüklükleri dengelenir ve böylece memeler hastanın vücut yapısına uygun hale getirilir. Sonuç olarak hem genel sağlık açısından hem de estetik açıdan daha olumlu bir tablo ortaya çıkar.

Meme küçültme ameliyatları olası bir hamilelik için engelleyici değildir. Ancak, meme küçültme ameliyatı ile hamilelik arasında en az altı aylık bir zaman dilimi olmalıdır.

En ideal süre ise iki yıldır. Emzirmeye de engel oluşturmaz. Bu operasyon, on altı ve on yedi yaşından sonra olmak üzere,  herhangi bir yaş döneminde uygulanabilir.

Meme küçültme ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleştirilen, iki veya üç saatlik bir operasyondur. Genel uygulama, bir gece hastanede yatış şeklindedir. Meme küçültme ameliyatlarından sonra, bir ay süreyle gece-gündüz armatürsüz spor sütyeni takılması gereklidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
UMT Health Travel
UMT Health Travel
Hi.
How can we help you?
Translate »