fbpx

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı: Blefaroplasti

Göz kapakları da yaşlanır. Zamanla bakışlar yorgun düşebilir ve yüz bu nedenle yaşlı bir ifadeye bürünebilir. Blefaroplasti denilen göz kapağı ameliyatı, bu sorunları gidermek üzere yapılan estetik amaçlı bir cerrahi operasyondur. Yıllar içinde göz kapaklarında beliren yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve hastalara dinlek, gençlik kokan bakışlar kazandırmak amacıyla yapılır. Hem kadınlar hem de erkekler için uygundur.Blefaroplasti; sadece üst, sadece alt veya hem üst hem alt göz kapaklarına aynı anda uygulanabilmektedir. Bu operasyon ile üst göz kapaklarındaki deri fazlalığı ve sarkması, deri altı dokusunun şişlikleri, alt göz kapaklarındaki sarkmadan dolayı oluşan kırışıklıklar ve göz altı torbaları kolaylıkla giderilebilmektedir.

Tek başına veya tamamlayıcı olarak uygulanır. Lifting (yüz germe), yağ enjeksiyonu, lazer, peeling gibi diğer yüz gençleştirici girişimlerle birlikte düşünülebilir.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen göz kapağı ameliyatından sonra hastalar iki veya üç saat hastanede istirahat ettikten sonra evlerine gidebilirler. Göz kapağı ameliyatı sonrasındaki dönem genellikle ağrısız, sorunsuzdur. Hastaların iki, üç gün evlerinde dinlenmeleri istenir. Bir hafta sonra da hafif bir makyajla normal hayat akışlarına dönebilirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
UMT Health Travel
UMT Health Travel
Hi.
How can we help you?
Translate »