fbpx

Karın Germe

Karın Germe

Birden fazla doğum ya da aşırı ve/veya hızlı kilo verme gibi durumlar estetik açıdan istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Karın germe ameliyatları bu amaçla, karın derisi ve derialtı dokulardaki sarkma ve çatlaklar gibi estetik bozuklukları gidermek üzere yapılmaktadırlar. Bu bozukluklar özellikle göbek altında daha belirgindir.

Karın germe ameliyatının ana prensibi, göbek altında yer alan sarkmış ve çatlakları olan deri-deri altı dokusunu sıyırıp çıkarmak ve bu yolla göbek üstündeki daha kaliteli olan deriyi göbeğin altına doğru çekmektir. Bu usul ile hem bozukluk giderilmiş hem de yüzeyde daha gergin bir karın elde edilmiş olur.

  • Çıkarılan kısım göbeğin hemen altından başlar, kasıklara kadar uzanır.
  • Gerilen kısımda yeni bir göbek deliği açılır ve göbek bu delikten dışarı çıkarılır.
  • Yüzeye yakın karın kasları sağlamlaştırılır.

Karın germe operasyonu sonrasındaki düzelmeyi daha güçlü kılmak için operasyon, karın çevre dokularının liposuction’ı ile kombine edilmeye uygundur.

Karın germe ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleşir. İki, üç saat sürebilir. Hastanede yatış süresi iki gündür.

Komplikasyonlardan uzak, düzgün, hızlı bir yara iyileşmesi isteniyorsa, karın germe ameliyatının iki ay öncesinde kesinlikle sigara bırakılmalıdır. Operasyon sonrasında yaklaşık üç hafta boyunca hafif baskı uygulayan bir korse giyilir.

Mini Karın Germe

Karnın çok sarkık olmadığı durumlarda da mini karın germe operasyonu yapılır. Göbeğe dokunmadan gerçekleştirilen, limitli bir operasyondur. Sadece göbek altındaki bölgede çalışılır.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyon, bir gece hastanede yatmayı gerektirir. Mini karın germe, karın ve bel bölgesinde liposuction ile birlikte uygulanabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
UMT Health Travel
UMT Health Travel
Hi.
How can we help you?
Translate »